AK Partiden kadro açıklaması! Yüz binlerce personele kadro müjdesi!

Güncel 5 Temmuz 2022 16:45
Videoyu Aç AK Partiden kadro açıklaması! Yüz binlerce personele kadro müjdesi!
A
a

Emin Akbaşoğlu, "Ekim ayında Meclis açıldığında, kamudaki sözleşmelilerin kadroya alınması konusunu ele alacağız" dedi.

Kamuda çalışan sözleşmeli personele kadro müjdesi… 560 bin sözleşmeli personeli ilgilendiren haberi, AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu verdi. Konuya ilişkin çalışmaların yeni yasama döneminde ele alınacağını duyuran Akbaşoğlu, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için de kesin durumun ele alınacağını vurguladı.

"2023 BAŞINDA FARKLI BİR TÜRKİYE'YE HEP BERABER ULAŞACAĞIZ"

Akbaşoğlu, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: "Ekim ayında Meclis açıldığında gündemimize sözleşmeli personelin mali sosyal haklarının ele alınması ve kadro haklarının ele alınması suretiyle yasa ile netleştirilerek daimileştirilmesi söz konusu olacak. Bunun akabinde EYT'li kesimin durumu ele alınarak çözümlenecek. 2023 başında farklı bir Türkiye'ye hep beraber ulaşacağız. 10 ay çalışmak suretiyle, 2 ayı çalışmama ile geçirenler (geçici işçiler), 12 ayın tamamında çalışır duruma gelme düzenlemesini mutlaka gerçekleştireceğiz, çözümleyeceğiz."

"TÜRKİYE'NİN EMEKÇİLERİ ENDİŞE ETMESİNLER"

Geçtiğimiz günlerde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "Türkiye'nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye'nin her bir sorunu önümüzde çözülmesi gereken bir dosya olarak duruyor." açıklamasını yapmıştı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat