İPEKYOLU ÖĞRETMENİM SES YARIŞMASINDA FİNAL COŞKUSU YAŞANDI

Van 18 Mayıs 2022 13:28
Videoyu Aç İPEKYOLU ÖĞRETMENİM SES YARIŞMASINDA FİNAL COŞKUSU YAŞANDI
A
a

İpekyolu Belediyesi'nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yürüttüğü projelerinden olan öğretmenler arası ses yarışmasının finali coşkulu bir törenle yapıldı.

Van Devlet Tiyatrosu'nda düzenlenen ses yarışmasının final törenine Van İl Gençlik ve Spor Müdürü Arif Özsoy, İpekyolu İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Şamil Görücü, İpekyolu İlçe Emniyet Müdürü Murat Fuçular, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Şipal ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen yarışmada ilimizde yaşayan yetenekli öğretmenlerimiz keşfedilerek müzik dünyasına kazandırıldı. 

Daha önce ön elemesi yapılan yarışmanın finalinde 9 finalist yarışma hakkı kazandı.
Birbirinden güzel şarkıların seslendirildiği gecede jüri üyeliğine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli müzik eğitmenleri oturdu.
Kendilerine özgü seslendirmelerle jüri üyelerini zorlayan yarışmacılardan birinciliği Meriç Tümen isimli eğitmen seslendirdiği baba bugün dağlar yeşile boyandı / eşref adlı eserle kazandı. İkinciliği Elif Abalı sazım adlı eserle, üçüncülüğü ise İdil Erez susma adlı eserle aldı.


Birinciye tam altın, ikinciye yarım, üçüncüye ise çeyrek altının verildiği yarışmada ödüllerini ilçe kurum amirlerinden alan yarışmacılar böylesine bir etkinlikte yer aldıkları için çok mutlu olduklarını belirterek İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’a teşekkürlerini bildirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat