Meteoroloji uyardı: Van, Bitlis, Muş, Hakkari için Kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı!

Van 13 Nisan 2022 11:37
Videoyu Aç Meteoroloji uyardı: Van, Bitlis, Muş, Hakkari için Kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı!
A
a

Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (50-70 km/sa), zaman zaman fırtına (60-80 km/sa), yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli fırtına (90 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyredeceği, Rüzgârın güneyli ve batılı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli esmesi, Van Gölünde Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 5 ila 7, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,75 ila 1,0 m; Görüş: İyi,yağış anında orta.

ÇIĞ UYARISI:

Yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli (50-70 km/sa), zaman zaman fırtına (60-80 km/sa), yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli fırtına (90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, çığ riski, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 
Kaynak : BASIN 65
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat