Temel Karamollaoğlu Cumhur İttifakı'na katılma şartlarını açıkladı!

Van 16 Eylül 2021 18:32
Videoyu Aç Temel Karamollaoğlu Cumhur İttifakı'na katılma şartlarını açıkladı!
A
a

Millet İttifakı'nda Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında yaşanan krizlerin ardından Temel Karamollaoğlu da Cumhur İttifakı'na katılma sinyalleri vermeye başladı.

Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında 2023 seçimleri öncesinde büyük rekabet var.

AK Parti ile MHP, yapılan hizmetleri anlatarak millete ulaşmayı hedeflerken Millet İttifakı'nda, koltuk paylaşım hesapları nedeniyle krizler patlak vardı.

CHP ile İyi Parti'nin adaylık krizinin üzerine HDP'nin de bakanlık istiyor olması, iplerin gerilmesine neden oldu.

Bu süreçte Saadet Partisi'nin de durumu kritik.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün, partinin gelecek planlarında Cumhur İttifakı'na yer vermesi, Saadet Partisi tabanında da tartışmaları başlatmıştı.

Her fırsatta Cumhur İttifakı'na karşı olduğunu dile getiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da son yaptığı açıklamada, bu fikrinden dönebileceğinin sinyalini verdi.

Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi'ye konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, Millet İttifakı'ndan kopup Cumhur İttifakı'na geçmek için şartlarını sıraladı.

"YANLIŞLARINDAN DÖNERLERSE AK PARTİ İLE İTTİFAK YAPABİLİRİM"

Karamollaoğlu, "Bugüne kadar bizim itiraz ettiğimiz bütün hukuksuzlukları ortadan kaldırır, yanlışlarından dönerlerse AK Parti ile ittifak yapabilirim. Dediğim gibi, bunlardan birisinin olması lazım." ifadelerini kullandı.

Kaynak : BASIN 65
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat