Vali Bilmez’den vaka açıklaması: En kötü illerden biriyiz!

Van 5 Ağustos 2021 21:36
Videoyu Aç Vali Bilmez’den vaka açıklaması: En kötü illerden biriyiz!
A
a

Son dönemlerde Vaka sayısını hızlıca artıran Van’da hastaneler dolup taşarken hasta sayısı her geçen gün artıyor. Vaka sayısının müthiş bir hızla arttığı, Covid-19 belirtileri göstererek hastaneye koşan ve vefat edenlerin sayısının da yeniden artışa geçtiği şu günlerde Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, yükselişi doğruladı.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’nin katıldığı toplantıda kentteki duruma dair değerlendirmeler yapan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez Van’ın içinde bulunduğu sıkıntı durumdan kurtulması temennilerinde bulunarak şu ifadelere yerverdi: “İnşallah bu sıkıntılı dönemi bir an önce geride bırakırız. Eskisi gibi İranlı turistleri veyahut dünyanın dört bir yanından gelen turistleri Van çarşısında, caddelerinde cıvıl cıvıl olduğu günlerin temennisi inşallah bu toplantımızda iyi bir başlangıç olur. Ama yine burada da belirtmek istiyorum. Hayatımızın normale çevirmek için aşı olmamız lazım.

” VAN EN KÖTÜ İLLERDEN BİRİSİ “

Pandemi tedbirlerinden artık kurtulabilmemiz için aşı olmamız lazım, aşı oranımız maalesef istediğimiz düzeyde değil. Biz pandemi süresinde yaklaşık bir buçuk yıl Türkiye’nin en iyi illeri arasında olduk. Van halkı burada tedbirlere ciddi anlamda riayet etti, Van halkına teşekkür ediyorum ama aşıya sıra gelince biraz geride kaldık. Şu an vaka itibariyle de en kötü illerden biriyiz. Buradan iş insanlarımızın aracılığıyla herkesi aşı olmaya davet ediyorum.”

 
Kaynak : BASIN 65
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat